Szukaj

Produkty

Kategorie

Kolekcje

Producenci

Brak wyników

Tak wyglądają buty o wartości 57 milionów złotych!

, 1 styczeń 2019
Tak wyglądają buty o wartości 57 milionów złotych!

Niebotyczne drogie, ale czy piękne?

Podczas obchodów 10. urodzin pięciogwiazdkowego hotelu Raffles w Dubaju odbyła się premiera najdroższych na świecie butów autorstwa Debbie Wingham. Projektantka ta specjalizuje się w tworzeniu luksusowych rzeczy takich, jak suknia o wartości 15 000 000 dolarów czy tort za 64 000 000 dolarów. Do stworzenia swojego najnowszego projektu zaprosiła ona amerykańskiego artystę – szewca i założyciela marki Shoe Bakery – Chrisa Campbella. Tworzone przez niego buty są inspirowane barwnymi torami, bezami, makaronikami innymi słodkościami.


Najdroższe szpilki na świecie

Najdroższe buty świata kosztują ponad 15 000 000 dolarów, czyli około 57 000 000 złotych. Nie są one jednak na sprzedaż – unikatowa para powstała na specjalne zamówienie arabskiego klienta, który postanowił podarować je swojej żonie na 30. Urodziny.

Buty zostały wykonane ze skóry pokrytej 24-karatowym złotem. Są one wysadzane tysiącem diamentów, wśród których znajdują się rzadkie, unikatowe, białe, różowe oraz błękitne kamienie szlachetne. Najdroższe na świecie szpilki mają złote zamki, przeszycia z 18-karatowego złota oraz efektowne ornamenty w kształcie kwiatów oraz bitej śmietany, dzięki czemu kojarzą się one z lukrowanym piernikiem.

W bardzo drogich butach lubuje się również piosenkarka Beyonce. W jej kolekcji znaleźć można między innymi złote sandałki na szpilce marki The House of Borgezie w modelu Princess Contellation, które są wysadzane 1290 diamentami i posiadają 1000 lat gwarancji. Ich cena to 312 000 dolarów.