Jak chodzić na obcasach? 2 najważniejsze porady

Jak chodzić na obcasach w prawidłowy sposób? Czasami przychodzi taki moment, kiedy wypadałoby założyć buty na obcasie – rodzinna uroczystość, elegancka kolacja czy własny ślub. Jeżeli jednak nie mamy doświadczenia w chodzeniu na szpilkach, możemy nieco obawiać się tej sytuacji. Ona wcale nie musi być jednak taka straszna. Przeczytaj nasze wskazówki, a dowiesz się, jak opanować sztukę chodzenia na obcasach!

jak chodzić na obcasach? Pauline Twig

Chodzenie na szpilkach – prawidłowa postawa

W pierwszej kolejności należy zacząć od postawy ciała. W tym celu, stajemy w butach bokiem do lustra i prostujemy sylwetkę, delikatnie ściągając łopatki tak, aby plecy były proste, a pierś wysunięta do przodu. Warto również napiąć mięśnie brzucha – pomogą one w utrzymaniu prostej postawy. Głowę trzymamy prosto i patrzymy przed siebie.

Chodząc na szpilkach, powinnyśmy przede wszystkim rozluźnić biodra i kolana tak, byśmy były w stanie utrzymać równowagę i uzyskać komfort poruszania się. To najłatwiejszy sposób na uzyskanie naturalnego efektu. Należy tu jednak pamiętać, że zbyt rozluźnione kolana również nie będą wyglądały korzystnie.

chodzenie na szpilkach? Pauline Twig

Jak chodzić na obcasach? Stawianie kroków

Poruszając się w tego typu butach, należy stawać stopy od pięty do palców – w innym wypadku chód może wyglądać nienaturalnie. Chodzenie będzie łatwiejsze, gdy kroki będą małe (nie powinny być one większe od długości naturalnego wymachu ręki).

Kolejną kwestią jest stawianie stóp w linii prostej. Dobrym pomysłem będzie ćwiczenie z przyklejoną to podłogi taśmą. Dopiero, gdy opanujemy tę sztukę, będziemy mogły wyjść na zewnątrz i sprawdzić swoich sił w chodzeniu po nierównym chodniku czy schodach.

Pauline Twig to buty na specjalne okazje, które założysz wiele razy!

Sprawdź najpiękniejszą kolekcję ślubną, na którą składają się unikalne modele o wyjątkowo wygodnej konstrukcji. Klasyczny i elegancki wygląd sprawi, że chętnie wybierzesz je także na inne okazje.

Włoskie materiały i polska produkcja

Sposoby na obcierające buty - Pauline Twig
https://paulinetwig.com/sklep/sandaly/sandalki-champagne/

Po więcej ślubnych inspiracji odwiedź nasz profil na portalu PINTEREST

Jak wybrać buty ślubne? 5 porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *